Spotkanie ze Stowarzyszeniem Seniorów Żyrardowianka

Na początku marca zostaliśmy zaproszeni przez panią Prezes Stanisławę Strzelczyk na spotkanie Stowarzyszenia Seniorów Żyrardowianka. Celem spotkania była prezentacja filmu o historii powstawania Hospicjum w Żyrardowie, oraz przedstawienie obecnej sytuacji. Opowiedzieliśmy na czym polega pomoc Hospicjum Domowego, jak bardzo potrzebny jest Ośrodek Hospicyjny w naszym rejonie, oraz na czym polega wolontariat. Prezes naszego stowarzyszenia dr Ewa Lenkiewicz z dużym zaangażowaniem opowiedziała również o swojej pracy na oddziale paliatywnym dając świadectwo tego jak bardzo zależy jej i całemu Stowarzyszeniu, aby budowa Ośrodka dobiegła końca i mogła służyć chorym i potrzebującym. Nasi Wolontariusze także podzielili się swoim doświadczeniem i radością jaką daje im praca i działalność w Stowarzyszeniu. Zainteresowanie tematem było spore, Seniorzy zadawali pytania i okazali nam dużo serdeczności a nawet wsparcia. Mamy nadzieję, że podzielą się z innymi doświadczeniem wyniesionym z tego spotkania i z chęcią będą opowiadać o naszej działalności i o potrzebie wybudowania Hospicjum w naszym mieście.