Historia powstania ruchu Hospicyjnego – projekcja filmu

19.10.2023 o godz. 14:00 odbyła się projekcja filmu „Historia Ruchu Hospicyjnego w Żyrardowie”. Na 40 minut świetlica administracji szpitala zamieniała się w „mini salę kinową”. Film poprzedziły krótkie przemówienia a rozpoczął je prezes szpitala – pan Marcin Pluta, któremu w tym miejscu dziękujemy za umożliwienie tego spotkania. Pani dr Ewa Lenkiewicz pokrótce opowiedziała w jakim celu się spotkaliśmy – zachęcając do refleksji nad tym co zobaczymy. Kolejnym gościem, który zabrał głos był Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski. Jego słowa podkreśliły jak ważne dzieło jest tworzone przez nasze Stowarzyszenie. Tę myśl kontynuował były prezydent (1994–1998) i starosta (2002–2006) – pan Stanisław Niewiadomski, który prócz wspomnień sprzed 20 lat, kiedy to wszystko miało swój początek, dziękował Stowarzyszeniu, że trwa w swoim postanowieniu budowy Hospicjum i życzył szybkiego ukończenia rozpoczętej już inwestycji.
Obecny był również kapelan szpitala ks. Krzysztof Kostrzewa, który na koniec pobłogosławił nam wszystkim.
Prócz wymienionych już gości salę zapełnili obecni i byli pracownicy szpitala, wolontariusze i sympatycy naszego Stowarzyszenia.
Spotkanie zakończyło się niemałym wzruszeniem, ale również słodkim cukierkiem na drogę wraz z przesłaniem naszych świętych patronów.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i kończąc słowami z filmu „Bądźmy świadkami miłości” – zachęcamy do włączenia się
w tworzenie Dzieła Wielkich Serc.