Fotorelacja z naszego Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej

10 października obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej, ale nasze Stowarzyszenie już wcześniej rozpoczęło świętowanie. 8 października cały dzień trwały zbiórki pieniędzy na budowę Hospicjum w Żyrardowie po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach powiatu żyrardowskiego oraz w parafii Bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. O godzinie 15:00 na placu budowy spotkaliśmy się z naszymi gośćmi, wśród których nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta, Powiatu oraz księży z żyrardowskich i okolicznych parafii. Prezes Ewa Lenkiewicz z radością powitała wszystkich pokrótce wprowadzając w historię powstawania Hospicjum i prowadząc do centralnego miejsca w budynku, którym będzie kaplica opowiadała, co będzie znajdowało się po drodze. W kaplicy po wspólnym odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego ksiądz Adam Bednarczyk pobłogosławił tej budowie i nam wszystkim. Mimo kałuż po deszczu z poprzedniej nocy udaliśmy się na dalsze zwiedzanie, podziwiając dotychczasową pracę. Obiekt jest bardzo duży i wymaga jeszcze wielkiego wkładu finansowego. Dlatego zrodził się ten pomysł zaproszenia na budowę, aby pokazać, że dzieje się tu coś ważnego i potrzebnego. Liczymy na poruszenie serc ludzi, dzięki którym ta budowa może zostać zakończona. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, naszym Wolontariuszom, Sympatykom ale szczególnie Darczyńcom, za okazane serca i przyłączenie się do wsparcia naszej budowy. To Dar Wielu Serc dla wielu potrzebujących…Ze zbiórki przeprowadzonej tego dnia uzyskaliśmy 125.194,71 zł. Jeszcze raz dziękujemy za każdy wkład z państwa strony i zachęcamy do pozostania Stałym Darczyńcą Budowy Hospicjum.